Skip to content

Classical

9 thoughts on “ Брала Мома Капини - Соња Тарчуловска* - Врати Се (CDr, Album)

  1. Фолкерката Соња Тарчуловска, заедно со сопругот Јохан Тарчуловски, беше на гробот на Богородица во Ерусалим и под фотографијата која ја објави напиша: – Пресвета Богородица спаси нас.
  2. Фолк -пејачката Соња Тарчуловска неколку часа пред Нова година објави статус на својот фејсбук-профил, во кој му се помоли на Бога за неправедно затворените браќа и сестри.
  3. На во часот во СВР Скопје било пријавено дека на З.А.(63) од prorovabaresenranlobstarnifaran.coinfoово, скопско, додека бил со членови од семејството во близина на Катлановска Бања, му се слошило и паднал, по што починал на местото.
  4. Поради сообраќајна незгода на регионалниот патен правец Прилеп-Градско, кај м.в. Камен Дол, сообраќајот се пренасочува по алтернативни патишта, информира Автомото сојузот.
  5. Иако хималајската сол постои со векови, таа неодамна се прослави ширум светот. Во моментов се користи како редовен зачин во исхраната, како дел од спа третманите, па дури и во домашните декоративни.
  6. Соња Бисерко, председница Хелсиншког одбора за људска права и жена која је у Хагу сведочила против Србије, добија паре чак и од немачке амбасаде у Вашингтону Плаћају је и Европска комисија и Џорџ Сорош.
  7. Се огласи бившата на Лукас: Соња вели дека после неа, секоја оди со Аца, а тој и возврати дека девојките ги менува како автомобили: старо за ново!
  8. Самуел Киплимо и Соња Столић тријумфовали на Трци пријатељства у Кули 0 Од Admin дана јуна
  9. Српскиот пејач Аца Лукас, судејќи по се, го преболе брачниот бродолом со својата сопруга Соња, ја преболе и Бранислава, па си најде нова љубов. Станува збор за атрактивна русокоса Божана која со св.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *